NÁVOD

1. Najdôležitejšie je Váš kúsok veľmi dobre vyčistiť od prachu, mastnoty a iných nečistôt, špeciálnym prostriedkom Dixie Čistič Nábytku.

2. Teraz môžete naniesť prvú vrstvu Vašej obľúbenej farby Dixie Belle Paint. Po jej zaschnutí naneste druhú vrstvu. 

3. Nakoniec je vhodné farbu zafixovať lakom, olejom, metalickou farbou alebo Easy Peasy Sprejom


Poďme sa lepšie pozrieť na to, čo všetko dokážu naše farby...

Na čo sú Dixie Belle Paint určené?

Dixie Belle Paint sú primárne určené na renováciu Vášho nábytku, môžete ich však používať na rôzne povrchy ako sú podlahy, kov, tehly a iné. 

Musím svoj nábytok brúsiť pred použitím Dixie Belle Paint?

-Vo väčšine prípadov stačí nábytok dobre umyť Dixie Čističom Nábytku. Niekoré typy povrchov môžte prebrúsiť brúsnym papierom. 

Môžem miešať farby Dixie Belle Paint?

-Samozrejme! Je len na Vás aký jedinečný odtieň si vytvoríte.

Pre koho sú Dixie Belle Paint určené?

-Úplne pre každého! 

Môžem Dixie Belle Paint riediť s vodou? 

-Určite áno, ak potrebujete redšiu konzistenciu, stačí pridať vodu. Ak naopak potrebujete hustejšiu konzistenciu nechajte nádobu otvorenú niekoľko hodín a farba sama zhuste. 

Je vhodné malovať detský nabýtok s farbami Dixie Belle Paint? 

-Naše Dixie Belle Paint minerálne kriedové farby sú netoxické a neobsahujú VOC's (Volatile organic compound - Prchavé organické látky).

Sú farby Dixie Belle Paint vhodné na kuchynské linky?

Jednoznačne áno! Naši zákaznící majú v obľube natierať kuchynské linky rôznymi odtieňami farieb. Dôležité je úplné odmastnenie povrchu a nakoniec odporúčame farbu zafixovať lakom.

Ako ochránim náter?

Ochrana náteru Dixie Belle Paint je dôležitá. Po úplnom zaschnutí farby môžete nábytok nalakovať, naniesť olej alebo použiť Easy Peasy Vosk v spreji. 

Ako správne zavoskujem môj nábytok? 

Dôležité je aby Váš náter úplne uschol, vtedy je ten správny čas na vosk. Pre správnu aplikáciu vosku je dôležité používať štetec na to určený. Takýmto štetcom nanesieme tenskú vrstvu krúživými pohybmi, vosk treba zapracovať na celý povrch, doslova ho musíte vtrieť. Chvíľku počkáme a zotrieme hadričkou, ktorá nepúšťa vlákna. Vosk dodá nábytku krásny vzhľad. 

Na čo slúžia farebné vosky?

Farebné vosky slúžia na zvýraznenie rýh, štruktúry a všetkých nedokonalostí na dosiahnutie starého efektu, tieňovania atď. 

Naniesol/ naniesla som veľa čierneho/ hnedého/bieleho vosku, čo mám robiť? 

Nemusíte sa ničoho báť, ak sa Vám zdá, že ste to s farebným voskom prehnali, jednoducho zoberte číry vosk a miesta ním vyčistite. Taký malý zázrak :)

Kedy môžem svoj nábytok začať naplno používať?

K čerstvo natreným a zavoskovaným kúskom sa treba správať jemne a opatrne, používať ho môžete ale náter by mal odpočívať 30 dní a vosk zrie takú istú dobu.