Práca s našimi produktami Dixie Belle Paint je naozaj jednoduchá, nepotrebujete žiadne skúsenosti ani špeciálne nadanie, dôležité je nechať sa viesť srdcom a sami uvidíte čo dokážete. Dixie Belle Paint urobí zázraky s Vašim nábytkom za Vás. Premente Váš domov na niečo výnimočné, na miesto plné umenia. 

NÁVOD

1. Najdôležitejšie je Váš kúsok veľmi dobre vyčistiť odmastňovačom (najlepšie na nábytok) od prachu, mastnoty a iných nečistôt. 

2. Teraz môžete naniesť prvú vrstvu Vašej obľúbenej farby Dixie Belle Paint. Po jej zaschnutí naneste druhú vrstvu. 

3. Nakoniec je vhodné farbu zafixovať Best Dang Voskom, lakom, metalickou farbou alebo Easy Peasy Sprejom. 


Poďme sa lepšie pozrieť na to, čo všetko dokážu naše farby...

Na čo sú Dixie Belle Paint určené?

Dixie Belle Paint sú primárne určené na renováciu Vášho nábytku, môžete ich však používať na rôzne povrchy ako sú podlahy, kov, tehly a iné. 

Musím svoj nábytok brúsiť pred použitím Dixie Belle Paint?

-Vo väčšine prípadov stačí nábytok dobre umyť jarovou vodou a odmasňovačom. Niekoré typy povrchov môžte prebrúsiť brúsnym papierom. 

Môžem miešať farby Dixie Belle Paint?

-Samozrejme! Je len na Vás aký jedinečný odtieň si vytvoríte.

Pre koho sú Dixie Belle Paint určené?

-Úplne pre každého! 

Môžem Dixie Belle Paint riediť s vodou? 

-Určite áno, ak potrebujete redšiu konzistenciu, stačí pridať vodu. Ak naopak potrebujete hustejšiu konzistenciu nechajte nádobu otvorenú niekoľko hodín a farba sama zhuste. 

Je vhodné malovať detský nabýtok s farbami Dixie Belle Paint? 

-Naše Dixie Belle Paint minerálne kriedové farby sú netoxické a neobsahujú VOC's (Volatile organic compound - Prchavé organické látky).

Ako správne zavoskujem môj nábytok? 

Dôležité je aby Váš náter úplne uschol, vtedy je ten správny čas na vosk. Pre správnu aplikáciu vosku je dôležité používať štetec na to určený. Takýmto štetcom nanesieme tenskú vrstvu krúživými pohybmi, vosk treba zapracovať na celý povrch, doslova ho musíte vtrieť. Chvíľku počkáme a zotrieme hadričkou, ktorá nepúšťa vlákna. Vosk dodá nábytku krásny vzhľad. 

Na čo slúžia farebné vosky?

Farebné vosky slúžia na zvýraznenie rýh, štruktúry a všetkých nedokonalostí na dosiahnutie starého efektu, tieňovania atď. 

Naniesol/ naniesla som veľa čierneho/ hnedého/bieleho vosku, čo mám robiť? 

Nemusíte sa ničoho báť, ak sa Vám zdá, že ste to s farebným voskom prehnali, jednoducho zoberte číry vosk a miesta ním vyčistite. Taký malý zázrak :)

Kedy môžem svoj nábytok začať naplno používať?

K čerstvo natreným a zavoskovaným kúskom sa treba správať jemne a opatrne, používať ho môžete ale náter by mal odpočívať 30 dní a vosk zrie takú istú dobu.