Ako maľovať

Začíname ...

Váš úspech je naším úspechom! Preto nám dovoľte aby sme Vám priblížili svet maľovania s minerálnymi farbami Fusion™!

Prečo si vybrať Fusion™?

-povrch pred maľovaním si vyžaduje minimálnu prípravu

-viac ako 60 odtieňov farieb s vysokou krycou schopnosťou

-ekologické, bez zápachu a bez obsahu organických prchavých látok

-extra odolné

-zabudovyný UV filter, vhodné aj do exteriéru

-okrem drevenného nábytku vhodné na rôzne povrchy ako sú lamináty, drevotriesky

-farby zanechávajú hladký matný povrch bez ťahov štetca

-zabudovaný fixačný lak

-okamžite pripravené k použitiu, bez akéhokoľvek riedenia s vodou

 

Maľovanie nábytku s Fusion™ Minerálnymi Farbami spočíva v 2 krokoch:

1. Príprava povrchu

2. Aplikácia farby Fusion™

1. Príprava povrchu

V prenesenom význame "koľko do koreňov, toľko do koruny". Pred tým ako začnete maľovať, je dôležité pripraviť si povrch. Lakované povrchy prejdite brúsnym papierom, nemusíte odstraňovať pôvodný náter, stačí povrch zdrsniť, aby mohla farba dokonale prilnúť. Následne povrch dobre umyte od všetkých nečistôt, mastnoty a prachu, najlepšie s Fusion čistiacim prostriedkom. Takto málo stačí aby bol povrch pripravený na maľovanie.

2. Aplikácia farby

Na umytý povrch aplikujte minerálnu farbu Fusion™ suchým plochým štetcom zo syntetických štetín, aby ste dosiahli čo najhľadší povrch. Fusion™ farby sa neriedia s vodou, sú okamžite pripravené k použitiu. Väčšinou sú potrebné 2 vrstvy náteru. Po nanesení 1. vrstvy počkajte kým náter úplne zachne (približne 1-2 hodiny) potom aplikujte 2 vrstvu farby. Po 24 hodinách je Váš nábytok možné používať, náter úplne vytvrdne po 3 týždňoch.

Vedeli ste o tom, že s minerálnymi farbami Fusion™ môžete maľovať aj rôzne iné povrchy ako sú lamináty, drevotriesky, dýhy, nábytky a povrchy s vysokým leskom, kachličky, podlahy, dokonca kovy a sklo?

Áno, je to možné! Vďaka podkladovej báze Ultra Grip! Podkladová báza Ultra Grip pomôže farbám dokonale prilnúť aj na takéto lesklé a šmykľavé povrchy. Ultra Grip je tak isto ako farby bez zápachu a bez organických prchavých látok.

Ako a kedy aplikovať podkladovú bázu Ultra Grip?

Ultra grip sa nanáša len v takom prípade, ak je Váš povrch lesklý alebo šmyklavý. Postup je v takomto prípade nasledovný:

1. Povrch umyte s Fusion čistiacim prostriedkom. Presvedčte sa o tom, že povrch je úplne odmastnený a niesú na ňom žiadne zvyšky napr. vosku alebo silikónového oleja. Prebrusovanie v takomto prípade môžete vynechať.

2. Naneste tenkú vrstvu Ultra Gripu penovým valčekom. Počkajte 12hodín. Po 12 hodinách je aj takýto povrch pripravený na maľovanie.

3. Naneste Fusion™ Mineral Paint ako zvyčajne.

Kedy lakovať a ako lakovať?

Aj keď sú Fusion™ Mineral Paint ekologické, sú jedny z najodolnejších farieb na trhu. Fixačnú zložku už majú priamo zabudovanú v sebe, takže lakovať nemusíte nikdy. Ak maľujete veľmi namáhané povrchy ako sú stolové dosky, kuchynské linky, podlahy a iné tak odporúčame dopriať náteru dodatočnú ochranu lakom. V ponuke nájdete matný a lesklý lak.

Aplikácia laku: Už na zaschnutý náter Fusion™ minerálnych farieb naneste navlhčeným penovým valčekom vrstvu laku na celú plochu a nechajte vyschnúť. Valčekom to ide naozaj rýchlo, raz dva to budete mať hotové. Po 2-4 hodinách môžete naniesť ešte jednu vrstvu laku. Extra tip: Do laku primiešajte malé množstvo farby, lak to zafarbí a Vy predídete akýmkoľvek šmuhám. Takýmto spôsobom, je možné aplikovať lak aj na tmavé odtiene.

A čo najčastejšie maľujete s Fusion™?

Či už sú to kuchynské linky, interiérové a exteriérové dvere so zárubňami, komody, skrine a rolldory, stoly a stoličky, postele, záhradný nábytok, kachličky alebo okná, Vaše výsledky sú dôkazom toho, že s Fusion Mineral Paint to zvládne každý!

 

Čítať článok
2 položiek celkom